Aktuální program Kaštanu

Novinky

Zrušené pohádky

 • 19.11.2021

Upozorňujeme, že v sobotu 20. 11. se bohužel neuskuteční Duhová pohádka Divadla KK a ve středu 24. 11. je zrušena Sněhurka a sedm trpaslíků Sváťova dividla. Děkujeme za pochopení.

Číst dále »

Změny v programu

 • 18.11.2021

V pátek 19. 11. se Skrytým půvabem byrokracie zahrají kapely Kolna a Chapadla, I Love 69 Popgejů tráví čas v karanténě. Ze stejných důvodů je také zrušena sobotní Duhová pohádka Divadla KK. Děkujeme za pochopení.

Číst dále »

Pohádka 6. 11. zrušena

 • 5.11.2021

Moc se omlouváme, ale musíme bohužel oznámit, že sobotní pohádka se z důvodu nemoci neuskuteční. Děkujeme za pochopení a těšíme se na příště!

Číst dále »

Zprávy z PopMusea

 • 23.9.2021

Konec září bude v Popmuseu ve znamení čilého společenského ruchu. V pondělí 27. 9. bude ukončena stávající výstava, a 29. představena nová.
Nejdříve ta stávající. K výstavě Vladimír Merta 75 nemohla z důvodu všeobecného zašprajcování proběhnout vernisáž. V Popmuseu se ale chopili příležitosti a bude alespoň její dernisáž, čiže večírek na přidanou. Ten proběhne v avizované pondělí 27. 9. 2021. Mistr má čas, ostatní také – a vy si ho zkuste udělat! Začátek je v 18:30.
Číst dále »

Dnes večer přidaný koncert!!!

 • 31.8.2021

Kvůli nepřízni počasí se k nám na dnešní večer přesouvá program ze Střeláku – těšte se na kapelu MANU: a Terezu Balonovou! Tereza je mladá talentovaná písničkářka, která dokáže s kytarou a looperem s přehledem nahradit celou kapelu! A MANU:, pražská alternativně-popová kapela s osobitým stylem, jejíž tvorba v sobě nese alternativní prvky, avšak s jistotou se opírá o přímočaré melodické linky frontmanky Anny.

Číst dále »

Poslední objednávka triček

 • 26.8.2021

Pomalu se blíží okamžik, kdy ukončíme naši velkolepou venkovní výstavu spřátelených výtvarníků a proto vyhlašujeme poslední objednávku na trička. Kdo jste doteď váhali s tím, že si triko objednáte později, tak už neváhejte, tohle je opravdu poslední možnost. Své objednávky zašlete nejpozději do 4. 9. na adresu unijazz@unijazz.cz. Více na www.vytvarniciunijazzu.cz.

Číst dále »

Pravidla pro návštěvu kulturních akcí

 • 1.6.2021

Při návštěvě akce prosíme o dodržení následujících pokynů: Pro případnou kontrolu u sebe vždy mějte potvrzení o tom, že máte - negativní PCR test starý nejvýše 7 dní; - negativní antigenní test starý nejvýše 72 hodin (možnost i samotestu na místě); - potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akceČíst dále »

Nová výstava Moniky Kočendové

 • 7.5.2021

V Kaštanu je k vidění nová výstava Moniky Kočendové. Podívat se na ni je možné po domluvě s autorkou – pište na monika.kocendova@gmail.com – a můžete si užít soukromou komentovanou prohlídku. Jedinečná příležitost!
Číst dále »

Inslalace výstavy dokončena!!!

 • 15.4.2021

Je to HOTOVÝ!!! Po měsících příprav jsme včera doinstalovali dlouho plánovanou venkovní výstavu spřátelených výtvarníků Unijazzu k potěšení našich i vašich těžce zkoušených duší. Podle dosavadních ohlasů kolemjdoucích při instalaci se to snad podařilo a my bychom zde rádi poděkovali všem výtvarníkům, kteří se této akce zúčastnili.

Číst dále »

Výstava Výtvarníci Unijazzu

 • 13.4.2021

Jelikož nám už chybí všechny druhy kultury na které si vzpomeneme, máme velikou radost, že se nám podařilo zrealizovat tuto venkovní výstavu, která, doufáme, potěší všechny kolemjdoucí.

Číst dále »

On-line přednáška Arch. Lukeše

 • 16.12.2020

Z důvodu nutnosti neustále přesouvat přednášky Ing. Arch. Zdeňka Lukeše, jsme spolu s ním připravili on-line streamovaný speciál ke 150. výročí narození nejvýznamnějšího českého architekta první poloviny dvacátého století Adolfa Loose.  Proběhne 22. 12. a bude možné ho zhlédnout i zpětně.

Číst dále »

Kaštan zavřený

 • 9.10.2020

Bohužel oznamujeme, že v sobotu 10. 9. po pohádce Divadla T601 O pejskovi a kočičce se Kaštan opět na neurčitou dobu uzavře :( O dalším vývoji vás budeme informovat.

Číst dále »

222. Jazzmánie Vladimíra Kouřila v Úniku

 • 26.8.2020

Zcela výjimečně se 1. září otevře kavárna Únik v kaštanním podzemí, aby zde mohla proběhnout dvě stě dvacátá druhá Jazzmánie Vladimíra Kouřila. Po letních prázdninách vás přivítá příhodnou Gershwinovou skladbou Summertime, tentokrát jak zazněla v podání orchestru Gila Evanse na Jazz Jamboree roku 1976. V půli dubna zemřel významný pokračovatel Charlieho Parkera, altsaxofonista Lee Konitz. Zazní jeho historické nahrávky z padesátých let, a také jeho sóla s kvartetem trumpetisty Kennyho Wheelera. The Bad Plus Joshua Redman hrají zajímavou muziku, kdo je slyšel před časem v Jazz Docku, určitě nebyl zklamán. Miles Davis for ever! Vláďa vybral rarity – čtyři skladby z Bitches Brew vydané ve zkrácených verzích na singlech. Big Band basisty Christiana McBridea dokáže publikum nabít energií v nebývalé míře – proto se jedno z alb jmenuje The Good Feeling. Proč Vladimír poslechovku zakončí Piazzollovým tangem z alba vibrafonisty Garyho Burtona a závěrečnou skladbou Burtona hranou v duu s kytaristou Ralphem Townerem, vysvětlí v závěru Jazzmánie osobně. Těšíme se na vás!

Číst dále »

Pomalu, ale jistě se otevíráme :)

 • 6.5.2020

Taky už se tak těšíte na točené pivko z Kamenice? My teda jo!!! Zahrádka je připravená v pondělí 11. května otevřít, tak teď záleží jen na počasí... Když nebude mrznout nebo pršet, otevřeno bude!!! Atelier Kaštan otevírá také v pondělí a to za každého počasí, Popmuseum ve středu 13. května také a na první písničkářský koncert můžete dorazit 1. června. Ani nevíte, jak se na vás těšíme!!!

Číst dále »

Všechny akce se ruší :(

 • 12.3.2020

A je to tady :( Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu rušíme - počínaje tou dnešní, až do odvolání (prozatím cca do poloviny dubna) - všechny akce


Pokud máte na některý program zakoupeny vstupenky v předprodeji, požádejte si prosím o navrácení peněz na emailu:  info@smsticket.cz  (podle aktuálních informacích v této situaci nebudou peníze vráceny automaticky, ale až po vaší žádosti)
Číst dále »

Kroužky pro děti a mladé v Kaštanu spojují divadlo a historii

 • 8.1.2020

Kulturní centrum Kaštan – scéna Unijazzu poskytuje od září 2019 zázemí netradičním divadelním kroužkům Paměti národa, které kombinují hereckou práci a historii. Děti a teenageři ve věku 10 - 18 let se tu schází každý čtvrtek ve dvou skupinách (od 14.30 a 16.00 hodin) a společně s divadelnicí a lektorkou Zuzanou Burdovou objevují příběhy z bezprostředního okolí. Veřejnost měla možnost v listopadu zhlédnout vystoupení divadelní skupiny ke Dni válečných veteránů u stanice metra Hradčanská a v prosinci se na scéně Kaštanu odehrálo závěrečné vystoupení, věnované příběhu Lindy Wichterlové a dvojitého agenta Paula Thümmla. První turnus kroužku pomalu končí a už je možné hlásit se na druhý běh, který začne v únoru. Půjde o patnáct setkání, lekce trvá 90 minut. Kurzovné činí 2500 Kč. Divadelní kroužky Paměti národa jsou jedním z projektů Post Bellum o.p.s., která se dlouhodobě věnuje sbírce vzpomínek pamětníků důležitých historických událostí nazvané Paměť národa. 

Více informací: https://divadlo.pametnaroda.cz/. Kontakt: Zuzana Burdová, tel. 602873984, zuzana.burdova@postbellum.cz.

Číst dále »

Vánoční předprodej vstupenek nejen na Boskovice 2020

 • 17.12.2019

A je to tady!!! Bezkonkurenčně nejlevnější vstupenky na 28. ročník festivalu v Boskovicích můžete zakoupit od 1. 12. 2019 do 11. 1. 2020 za neuvěřitelných 500 Kč, studenti dokonce za pouhých 400 Kč. A to v sítích goout sms ticket, nebo v Kaštanu v Praze 6, MIS Boskovice či Univerzitním kině Scala v Brně. Členské vstupenky za 450 Kč budou k dostání pouze v kanceláři Unijazzu v Kaštanu, v Prostoru v Boskovicích a samozřejmě na místě. I pro příští rok platí, že děti do 12 let mají vstup v doprovodu rodičů zdarma.

Pokud by ještě někomu chyběl vánoční dárek, můžeme mu také doporučit předprodej Kaštanu na lednové koncerty... 
Číst dále »

Novinky na baru

 • 1.11.2019

S novou sezónou v Kaštanu k nám přišlo i několik změn na našem baru. Hlavní hvězdou se stane naše nová, štíhlá, zlatá čtyřkohoutová posila, díky které si můžeme užít pivo z Pivovaru Kamenice, který sídlí na pomezí české Vysočiny a Jihočeského kraje. Těší se na Vás hned tři druhy piva, a aby nezůstal čtvrtý kohout osamělý, společnost mu dělá dnes už skoro legendární limonáda  Grena, která vznikla v Černé Hoře, nedaleko našich milovaných Boskovic. Toto naše nové společenství doplňuje soubor 

Číst dále »

Kaštan v létě

 • 2.7.2019

Děkujeme všem za návštěvu i v červnových vedrech; v červenci a srpnu má sál Kaštanu tradičně zavřeno a těšíme se na vás znovu v září. Zahrádka Kaštanu ale stále otevřená je, a v létě na ní občas proběhnou i některé programy. Detaily najdete na facebooku.

Číst dále »

Chcete nás podpořit?