News

UNIfest se blíží

 • 26.8.2022

Druhý ročník festiválku, pořádáného Kulturním magazínem UNI.
3 scény, 9 účinkujících.
Zahrají: Povodí Ohře, David Pomahač, Rány těla, Purplefox Town, Ondřej Kyas sólo (Květy), Alžběta Dudová sólo (Vnitrublok), DPvJU a další
Vstupné: 299,- předprodej a 350,- na místě.
Read more »

Divadlo Paměti národa opět v Kaštanu

 • 26.8.2022

S radostí oznamujeme, že od září bude Divadlo Paměť národa v Kaštanu zahajovat nový semestr divadelního kroužku pro děti a mladé lidi.
Každý čtvrtek v 16.00-17.30 budou účastníci od 12ti do 18ti let pracovat s příběhy 20. století, ale také se svými vlastními postoji a nápady.
Pokud vás zajímá divadlo a společnost, připojte se. Přihlásit se můžete na https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeTkMJT8kjvyf.../viewform
foto: Barbora Žentelová
Read more »

Předprodej na září spuštěn!

 • 16.8.2022

I když je stále ještě léto a Kaštan zve hlavně na akce na zahrádce, připomínáme, že od 1. 9. startuje další sezóna a také už je k dispozici předprodej na akce v září  (odkaz pod záložkou)

Read more »

Divadelní kroužek Paměti národa v Kaštanu

 • 18.1.2022

Nový semestr Divadelního kroužku Paměť národa začíná v Kaštanu 10. února a jsou ještě volná místa!!! Kroužek je pro 11-15leté se zájmem o divadlo a moderní historii. Schází se vždy ve čtvrtek mezi 16-17.30. Nový semestr (tj. 15 setkání) zakončí divadelní představení. Chcete-li se přidat, stačí vyplnit přihlášku na webu: divadlo.pametnaroda.cz

Read more »

Zrušené pohádky

 • 19.11.2021

Upozorňujeme, že v sobotu 20. 11. se bohužel neuskuteční Duhová pohádka Divadla KK a ve středu 24. 11. je zrušena Sněhurka a sedm trpaslíků Sváťova dividla. Děkujeme za pochopení.

Read more »

Změny v programu

 • 18.11.2021

V pátek 19. 11. se Skrytým půvabem byrokracie zahrají kapely Kolna a Chapadla, I Love 69 Popgejů tráví čas v karanténě. Ze stejných důvodů je také zrušena sobotní Duhová pohádka Divadla KK. Děkujeme za pochopení.

Read more »

Pohádka 6. 11. zrušena

 • 5.11.2021

Moc se omlouváme, ale musíme bohužel oznámit, že sobotní pohádka se z důvodu nemoci neuskuteční. Děkujeme za pochopení a těšíme se na příště!

Read more »

Zprávy z PopMusea

 • 23.9.2021

Konec září bude v Popmuseu ve znamení čilého společenského ruchu. V pondělí 27. 9. bude ukončena stávající výstava, a 29. představena nová.
Nejdříve ta stávající. K výstavě Vladimír Merta 75 nemohla z důvodu všeobecného zašprajcování proběhnout vernisáž. V Popmuseu se ale chopili příležitosti a bude alespoň její dernisáž, čiže večírek na přidanou. Ten proběhne v avizované pondělí 27. 9. 2021. Mistr má čas, ostatní také – a vy si ho zkuste udělat! Začátek je v 18:30.
Read more »

Dnes večer přidaný koncert!!!

 • 31.8.2021

Kvůli nepřízni počasí se k nám na dnešní večer přesouvá program ze Střeláku – těšte se na kapelu MANU: a Terezu Balonovou! Tereza je mladá talentovaná písničkářka, která dokáže s kytarou a looperem s přehledem nahradit celou kapelu! A MANU:, pražská alternativně-popová kapela s osobitým stylem, jejíž tvorba v sobě nese alternativní prvky, avšak s jistotou se opírá o přímočaré melodické linky frontmanky Anny.

Read more »

Poslední objednávka triček

 • 26.8.2021

Pomalu se blíží okamžik, kdy ukončíme naši velkolepou venkovní výstavu spřátelených výtvarníků a proto vyhlašujeme poslední objednávku na trička. Kdo jste doteď váhali s tím, že si triko objednáte později, tak už neváhejte, tohle je opravdu poslední možnost. Své objednávky zašlete nejpozději do 4. 9. na adresu unijazz@unijazz.cz. Více na www.vytvarniciunijazzu.cz.

Read more »

Pravidla pro návštěvu kulturních akcí

 • 1.6.2021

Při návštěvě akce prosíme o dodržení následujících pokynů: Pro případnou kontrolu u sebe vždy mějte potvrzení o tom, že máte - negativní PCR test starý nejvýše 7 dní; - negativní antigenní test starý nejvýše 72 hodin (možnost i samotestu na místě); - potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akceRead more »

Nová výstava Moniky Kočendové

 • 7.5.2021

V Kaštanu je k vidění nová výstava Moniky Kočendové. Podívat se na ni je možné po domluvě s autorkou – pište na monika.kocendova@gmail.com – a můžete si užít soukromou komentovanou prohlídku. Jedinečná příležitost!
Read more »

Inslalace výstavy dokončena!!!

 • 15.4.2021

Je to HOTOVÝ!!! Po měsících příprav jsme včera doinstalovali dlouho plánovanou venkovní výstavu spřátelených výtvarníků Unijazzu k potěšení našich i vašich těžce zkoušených duší. Podle dosavadních ohlasů kolemjdoucích při instalaci se to snad podařilo a my bychom zde rádi poděkovali všem výtvarníkům, kteří se této akce zúčastnili.

Read more »

Výstava Výtvarníci Unijazzu

 • 13.4.2021

Jelikož nám už chybí všechny druhy kultury na které si vzpomeneme, máme velikou radost, že se nám podařilo zrealizovat tuto venkovní výstavu, která, doufáme, potěší všechny kolemjdoucí.

Read more »

On-line přednáška Arch. Lukeše

 • 16.12.2020

Z důvodu nutnosti neustále přesouvat přednášky Ing. Arch. Zdeňka Lukeše, jsme spolu s ním připravili on-line streamovaný speciál ke 150. výročí narození nejvýznamnějšího českého architekta první poloviny dvacátého století Adolfa Loose.  Proběhne 22. 12. a bude možné ho zhlédnout i zpětně.

Read more »

Kaštan zavřený

 • 9.10.2020

Bohužel oznamujeme, že v sobotu 10. 9. po pohádce Divadla T601 O pejskovi a kočičce se Kaštan opět na neurčitou dobu uzavře :( O dalším vývoji vás budeme informovat.

Read more »

222. Jazzmánie Vladimíra Kouřila v Úniku

 • 26.8.2020

Zcela výjimečně se 1. září otevře kavárna Únik v kaštanním podzemí, aby zde mohla proběhnout dvě stě dvacátá druhá Jazzmánie Vladimíra Kouřila. Po letních prázdninách vás přivítá příhodnou Gershwinovou skladbou Summertime, tentokrát jak zazněla v podání orchestru Gila Evanse na Jazz Jamboree roku 1976. V půli dubna zemřel významný pokračovatel Charlieho Parkera, altsaxofonista Lee Konitz. Zazní jeho historické nahrávky z padesátých let, a také jeho sóla s kvartetem trumpetisty Kennyho Wheelera. The Bad Plus Joshua Redman hrají zajímavou muziku, kdo je slyšel před časem v Jazz Docku, určitě nebyl zklamán. Miles Davis for ever! Vláďa vybral rarity – čtyři skladby z Bitches Brew vydané ve zkrácených verzích na singlech. Big Band basisty Christiana McBridea dokáže publikum nabít energií v nebývalé míře – proto se jedno z alb jmenuje The Good Feeling. Proč Vladimír poslechovku zakončí Piazzollovým tangem z alba vibrafonisty Garyho Burtona a závěrečnou skladbou Burtona hranou v duu s kytaristou Ralphem Townerem, vysvětlí v závěru Jazzmánie osobně. Těšíme se na vás!

Read more »

Pomalu, ale jistě se otevíráme :)

 • 6.5.2020

Taky už se tak těšíte na točené pivko z Kamenice? My teda jo!!! Zahrádka je připravená v pondělí 11. května otevřít, tak teď záleží jen na počasí... Když nebude mrznout nebo pršet, otevřeno bude!!! Atelier Kaštan otevírá také v pondělí a to za každého počasí, Popmuseum ve středu 13. května také a na první písničkářský koncert můžete dorazit 1. června. Ani nevíte, jak se na vás těšíme!!!

Read more »

Všechny akce se ruší :(

 • 12.3.2020

A je to tady :( Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu rušíme - počínaje tou dnešní, až do odvolání (prozatím cca do poloviny dubna) - všechny akce


Pokud máte na některý program zakoupeny vstupenky v předprodeji, požádejte si prosím o navrácení peněz na emailu:  info@smsticket.cz  (podle aktuálních informacích v této situaci nebudou peníze vráceny automaticky, ale až po vaší žádosti)
Read more »

Chcete nás podpořit?