Events / Rezervace

Thu 25.4.

E Converso (Wróblewski / Micenko/ Pisklák/ Chalupa)

20:00
[Concert]

Dynamikou, energií, originálním pojetím, a lehkou dávkou humoru bojuje jedna z nejprogresivnějších jazzových kapel u nás proti hudebním konvencím. 

První koncert jarního turné a zároveň jediný koncert v Praze kapely E Converso proběhne tentokrát v Kaštanu. Můžete se těšit na úplně starou hudbu, úplně novou hudbu i hudbu z loni vydaného alba Umělecká sebevražda/Radikální kreativita, které hezky shrnul Petr Slabý zde: https://www.magazinuni.cz/hudba/e-converso-umelecka-sebevrazda-radikalni-kreativita/

E CONVERSO
V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující. „Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény a volné improvizace.“E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím.Těleso prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice i mimo ní (Paris Jazz club, Brno Jazz Fest, Hevhetia Fest Košice, United Islands, Stimul Festival, Živá Ulice v Plzni, Žižkov Meets Jazz, Slánské Jazzové Dny, Jazz Goes to Town...). Na festival Stimul kapela hrála před Colinem Stetsonem, na Jazz Goes to Town před triem Brotzmann- Swell a Nilsen-Love. V lednu roku 2014 natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem "Konspirační teorie". V březnu 2018 vyšlo u stejného vydavatelství album druhé - Umělecká sebevražda/Radikální kreativita, které bylo nahráno živě na koncertech. E Converso patří mezi nejprogresivnější jazzové projekty v Čechách, jejich vystoupení jsou vždy mimořádným zážitkem.


Michal Wróblewski-sax, Vladimír Micenko-bass, Jan Pisklák-guitar, Jan Chalupa- drums

Ticket reservation

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

The complete program