Events / Rezervace

Sun 20.10.

Ronin (IT), TGP, The Mechanical Tales (IT)

20:00
[Concert]

Italští milovníci soundtracků a westernové i středomořské romantiky, se na svém turné znovu zastaví i v Praze.  Podpoří je žižkovské rozryvné písně o lásce, s odérem autentické krize středního věku

Ronin:

V roce 1999 se Bruno Dorella v italské Ravenně rozhodl založit novou kapelu. Cíl byl, aby spojovala atmosféru Morrconeho soundtracků s kytarovým minimalismem a lehkostí středomořské hudby. Nová formace debutovala v roce 2003 prostřednictvím EP, které se zároveň stalo soundtrackem krátkého filmu „Rocca Petrosa“ režiséra Cosima Terlizzi. V roce 2004 jim vyšlo první album a následovaly další soundtracky, a také první mezinárodní turné. Aktuálně se vracejí do Česka s novým, už šestým albem „Bruto Minore“, které vyšlo v září 2019 na labelu Black Candy, a obměněnou sestavou, kterou tvoří Bruno Dorella, hrající na kytaru, Nicola Manzan na kytaru a housle, Roberto Villa na basu a Alessandro Vagnoni na bicí.

https://soundcloud.com/ronintheband/sets/ronin-bruto-minore-preview/s-MKytR

https://ronintheband.bandcamp.com/   

- - -

TGP:

Kapela vznikla před časem jako klasický večírkový projekt jednoho žižkovského nakladatelství; její repertoár sestával z všemožných coverů, Bobem Dylanem, Nickem Cavem či Markem Laneganem počínaje, Velvet Underground, Pixies či PJ Harvey konče. Ke coverům se ovšem postupně přidala i vlastní tvorba, jež jednak nezapře vliv výše zmíněných, jednak dává vzpomenout na to, že sólový kytarista pochází z hardcoreových a alternativních vod (ex-Bezbolestná, Bonus, Bumbrle), saxofonista hraje mj. se superskupinou Zvíře jménem Podzim a bubenice studuje muzikologii. S proměnou repertoáru a drobnou obměnou sestavy se změnil i název kapely: z The Guilty Pleasures se stali TGP a na letošní zimu chystají první album.

Šárka Dohnalová: bicí, zpěv
Gabriela Kiszová: zpěv 
Petr Onufer: kytara, zpěv
Tomáš Pácalt: kytara
Vít Penkala: baskytara
Ondřej Zátka: tenor a baryton saxofon

 

The Mechanical Tales (IT)
The Mechanical Tales jsou  Juliette, Lux a Lloyd Sinatra, italská experimentální formace, usídlená v Udine, , takzvaném hlavním městě války. Společně produkují "filmovou hudbu s post-atomovými vibracemi".

Ticket reservation

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.