Events / Rezervace

Mon 31.8.

Vernisáž výstavy: Marcel Bárta - muchláže, tuše, Meotary

17:30
[Exhibition opening]

Zahájení výstavy známého saxofonisty.

Marcel Bárta (1974)      

Saxofonista, klarinetista, skladatel a výtvarník. Významná postava české jazzové a improvizační scény.  Spoluzakladatel  elektrojazzového kvinteta  MUFF, sextetu VERTIGO, dua DoMa Ensemble. Je několikanásobným držitelem ceny akademie populární hudby v Jazzové kategorii, a mnoha nominací. Spolupracuje s řadou významných těles a umělců napříč žánry na domácí i zahraniční scéně. (Tiburtina Ensemble, Concept Art Orchestra, Milan Svoboda,  Dagmar Andrtová Voňková, Dorota Barová, Lenka Dusilová, Spinifex maximus,  MaMaToHe, Jaromír Honzák,  NUO, Jazzdock Orchestra, Petr Nikl, FRUFRU, Points Septet, Didrik Ingvaldsen,  David Dorůžka, Vladimír Václavek,  PIO, Stratocluster, Zuzana Dumková, Andy Schofield, Tomáš Hobzek Quartet). Vystupuje v improvizovaném pásmu s básníkem Davidem Růžičkou.

Dlouhodobě spolupracuje s divadlem Farma v jeskyni, kde se podílel na hudbě a zároveň účinkuje v představeních Informátoři, Navždy spolu a Útočiště. 

   Na VOŠ Jaroslava Ježka vyučuje skladbu, improvizaci, vede školní kapelu a Historicko estetické semináře. Na ZUŠ Jana Hanuše vyučuje saxofon.

Jako výtvarník je samouk. Po prvotní tvorbě kreseb, pastelů a různých objektů, se setkává s přístrojem zvaným  meotar a objevuje osobitou techniku ponejprv promítaných a následně prosvěcovaných koláží, posléze muchláží z různých materiálů.  Ilustroval několik básnických sbírek Davida Růžičky, navrhl a vytvořil nespočet obalů CD a plakátů pro různé příležitosti.

     Stal mentorem Projektu MENART ( ZUŠ Open) pro rok 2020 v oblasti volné tvorby a improvizace.

Ticket reservation

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Program je zdarma.

The complete program