Events / Rezervace

Wed 14.10.

Končinna, Krásné nové stroje

19:30
[Concert]

Alternativa, jazz, šanson… a dvě osvědčené sestavy.

KONČINNA:

Kapelu si v létě 2017 založili hudebníci ze  souboru Činna - klávesista a autor hudby Petr Komár Soudek, trumpetista, kytarista a zpěvák Jakub Havlín, saxofonista a klarinetista Jan Havlín a hráč na bicí nástroje Dominik Kusl. Přibyli ještě baskytarista Vráťa Keprt a zpěvačka Markéta Melechovská z kapel Prag Zeuhl Zekt a Tajný život rostlin . Repertoár se skládá částečně z převzatých a upravených skladeb z různých období Činny a nových skladeb většinou s texty Zdeňka Hmyzáka Nováka.

https://bandzone.cz/koncinna


KRÁSNÉ NOVÉ STROJE:
KNS je hudební skupina, která patřila k průkopníkům české nové vlny. Založili ji roku 1982 v Kutné Hoře společně Stanislav Diviš, Robert Nebřenský (dnes Vltava) a Martin Choura (později Ženy). Inspirovali se art rockem a jazz rockem, v aranžmá využívali i početnou dechovou sekci s bigbandovým zvukem. Postupem času převládla funková stylizace, doplněná při koncertech o excentrický kabaret s bizarními kostýmy a divokými pohybovými kreacemi. Texty jsou minimalistické a absurdní, často redukované na komické nebo zvukomalebné slogany.
Kapelník Stanislav Diviš vysvětluje filozofii kapely: „Kontinuálně budujeme prezentaci tvorby, která reflektuje maximální přirozenost projevu, a to i těch projevů, které normálně na veřejnost nepronikají. Tím mám na mysli různé vokální neartikulované projevy od vyjádření vzteku až po euforickou radost.“

V roce 1986 skupina pořídila první studiové nahrávky, které později vyšly na kazetě Four Tops a na EP desce, vydané roku 1988 v rámci edice Rock Debut. V časech porevolučních skupina postupně vydala čtyři alba (Může hořící sojka zapálit les? - 1995, Přísně tajné - 2002, Nechtěné dotyky - 2011 a Uzenkárna - 2011), a jeden čas dokonce fungovala ve dvou, personálně odlišných sestavách. Aktuálně už vystupuje jen sporadicky.

Stanislav Diviš - zpěv, Eva Pavlů - klávesy, Ivo Pavlů - bicí, Jaroslav Kosina - trubka, Jiří Kosina - saxofon, Zdeněk Klon - basa, Břetislav Oliva - kytara


http://www.ceskatelevize.cz/specialy/bigbit/kapely/1179-krasne-nove-stroje/

Ticket reservation

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

The complete program