Events / Rezervace

Sat 9.12.

Longital (SK)

20:00
[Concert]

Bratislavské trio Šina, Daniel a Marián, stálice slovenské hudební scény a zakladatelé prestižního slovenského labelu Slnko records.

 

 

Za šestnáct let existence má skupina na kontě koncerty ve dvanácti zemích Evropy, USA a Kanadě; v Čechách vystoupila na festivalech Colours of Ostrava, United Islands, Blues Alive, Boskovice a dalších. Aktuální a v pořadí dvanácté album  Divoko (2016) bylo nominované na cenu RadioHead Awards v kategorii Album roka. Česká kritika ho zařadila mezi nejzajímavější slovenska alba (Musicserver). Skupina vystoupí v triu Shina (zpěv, bezpražcová baskytara), Daniel Salontay (kytara, smyčec) a Marián Slávka (bicí, klávesy).

Slovy hudebního novináře Jiřího Moravčíka:
"Slovenské trio s dokonale jasným zábleskem geniality. Tvůrci písňových obrazů nasátých rockem, folkem, osobitou poezií a nepravděpodobným druhem experimentátorství. Hudba, která do vás napumpuje pyrotechnickou energii a vzápětí hladivě uvede do stavu levitace. Shina hraje na baskytaru, zpívá, tančí a nechává na sebe padat déšť z peří. Dano připomíná šťastného džina vypuštěného z lahve a nad zvukem jeho akustické kytary musíte přemýšlet, jestli se vám nezdá. Longital přicházejí v nejlepším: rozšířeni na power trio o fenomenálního bubeníka a pianistu Mariána Slávku a s novým albem „Divoko“.

Biografie Longital

Přehrávač alba Divoko


Aktuální video:Spokojná a sýta:

Ticket reservation

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

The complete program