Program / Rezervace

Po 22.1.

Nikola Ptáčková a Ľubomir Činčura – Nepálské momentky

19:00
[Přednáška]

Pokus o nahlédnutí do života a krajiny jedné z nejchudších, a přesto usměvavé země prostřednictvím vyprávění i fotografií dvojice cestovatelů.

O autorech:

Nikola Ptáčková

Původně z Liberce, ale větší část svého života bydlí a pracuje v Praze. I přes absolvované studium návrhářství šperku a následnou několikaletou novinářskou praxi nakonec absolvovala ještě studium na Katedře ekologie krajiny na ČZU v Praze.

S fotografií se seznámila už na střední škole, ale intenzivně se jí věnuje až poslední rok a půl. Její první větší fotografickou cestou byl Kyrgyzstán v roce 2016 a následně Nepál o rok později.

Při fotografování se zaměřuje především na město nebo vesnici jako centrum života, na opušťěná místa, industriální stavby v krajině a jejich osiřelost... Zajímá ji křehkost i síla jedince, vyjádřená gestem, pohledem, emocí...

 

Ľubomir Činčura: 

Pochází z Lučence ze středního Slovenska, ale již druhým rokem žije v Praze. Vystudoval na Katedře jaderné fyziky a techniky SVŠT v Bratislavě a Katedře kulturologie UKF v Nitře, studium fotografie absolvoval u prof. Pavla Breiera v Bratislavě.

Jako cestovatel a fotograf navštívil několik asijských zemí jako Nepál, Indie, Kambodža, Kyrgyzstán, Vietnam, Thajsko, Malajsie, Singapur, Omán, nebo Izrael... do kterých se rád vrací, a další státy v Africe (Keňa, JAR) USA i v Evropě...

Absolvoval několik autorských výstav na Slovensku, a několika společných se účastnil. Největší úspěch zaznamenal s portrétem nepálského děvčátka, za který byl oceněn společností Mensa International jako Fotograf roku v celosvětové soutěži Photo Cup 2014.

Oba cestovatelé společně připravují další fotoprojekty a cesty, v následujícícm roce též knihu fotografiíí z cest a instalaci uměleckých objektů pod názvem Kolovrany. 


Program

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.
V případě, že se rozhodnete rezervovaných vstupenek nevyužít, budeme rádi když nám to včas sdělíte a to na e-mail: kastan@kastan.cz nebo tel: 233 353 020.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Galerie


Kompletní program