Program / Rezervace

Po 5.3.

Pavla Bičíková: Laponskem na lyžích i pěšky

19:00
[Přednáška]

Multimediální cestovatelská přednáška o letním a zimním putování s batohem na zádech drsnou švédskou divočinou za polárním kruhem – Laponskem.

Jaké to je putovat 3 týdny jen ve dvou liduprázdnými horami s nedostatkem jídla? Jaké jsou nástrahy hor za polárním kruhem, když je chcete přejet na lyžích? Přijďte si poslechnout příběh o svobodě, o volnosti i krásných setkáních.

 

Prostřednictvím fotografií a videí se společně vydáme na dvě cesty. Nejprve na konci léta budeme putovat Národním parkem Sarek, který je považován za poslední evropskou divočinu. Místo cest, mostů a obydlí zde najdete nádherné hory, malebná údolí, ledovce, mokřady, jezera a divoké řeky. Místo lidí zde potkáváte divoká zvířata. A spíš než telefonní signál chytíte soba.  Pochopíte, že v divočině nemá cenu plánovat, ale spíše naslouchat a nechat se vést.

V zimě se pak vydáme na běžkách v arktických mrazech kolem nejvyšší hory Švédska Kebnekaise a Národním parkem Abisko. Odhalíme tajemství Sámů (Laponců), kteří zde stále žijí a živí se pastevectvím sobů. Mají svoji specifickou kulturu i šamanské rituály. Uslyšíte jejich hrdelní zpěv, joik, který prý vytváří bránu mezi jejich niternými pocity a přírodou.

 

 

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program