Program / Rezervace

So 14.4.

Matěj Ptaszek & Jan Stehlík, David Evans (US)

20:00
[Koncert]

Večírek pro všechny příznivce bluesových dvanáctek. Moravský harmonikář po návratu z Jižní Ameriky a americký bluesový profesor zase jednou v Praze.


David Evans působí již pětadvacet let na Memphis State University, ale venkovskému blues se věnuje ještě déle, ať už jako vydavatel nahrávek posledních žijících bluesmanů, na něž během let v terénu narazil, nebo jako aktivní muzikant. Jeho nikterak akademická interpretace tradičních blues je řadí k nejlepším představitelům bluesového revivalu. 

Matěj Ptaszek je původní profesí fotograf. Do povědomí se však dostal jako bluesový hudebník, člen dua se slovenským kytaristou Ľubošem Beňou. Dvojice s úspěchem vystupovala na tuzemských i zahraničních festivalech a Ptaszek byl už v době jejího fungování vnímán nejen jako svérázný zpěvák, ale především jako oceňovaný hráč na foukací harmoniku. Zatímco Ľuboš Beňa po rozpadu dua začal koncertovat s nestorem slovenského blues Peterem Bonzem Radványim, Matěj Ptaszek si založil novou skupinu Dobré ráno blues band, se kterou vydal u nakladatelství Galén dvě alba. Na začátku roku 2015 se Matěj Ptaszek rozhodl zdejší bluesovou scénu opustit. S manželkou se odstěhoval nejprve do Ekvádoru a odtud do Kolumbie. Výsledkem byly mj. dvě cestovatelské knihy. Nyní se vrací do Evropy, a v Kaštanu tentokrát vystoupí v duu s kytaristou Janem "St. Johnny" Stehlíkem .

Předprodej akce

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení a POUZE v den konání. Předchozí dny lze zakoupit vstupenku pouze v předprodeji.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program