Program / Rezervace

Út 29.5.

The Odd Gifts, Bára Zmeková

20:00
[Koncert]

Za příjemnými indie popovými skladbami kapely The Odd Gifts se ukrývají výmluvné zprávy o krizi našeho vlastního směřování. Ještě před nimi vystoupí i křehká mladá pianistka Bára Zmeková, jeden z výrazných objevů posledních let.

The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny eggnoise, s níž nahrál čtyři alba. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards. V roce 2010 doprovázeli na turné Lenku Dusilovou. V roce 2015 odehráli koncert v Millenium Parku v Chicagu a doprovodili Jima Peterika (The Ides of March, Survivor), spoluautora světového hitu Eye of the Tiger.

Ondřej Galuška je také spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice. Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík. Jako pozounista, kytarista a zpěvák přispěl Ondřej Galuška na alba Oldřicha Janoty, Květů, Longital, Downloud, Bongo Bombarďáka, Legendary Buccaneers, Jana Maxy a dalších.

První album, nazvané O.G. and the Odd Gifts, vyšlo na podzim 2012,  v srpnu 2016 pak vyšlo druhé album projektu The Odd Gifts nazvané Migrant Songs, na kterém se jako hosté podíleli James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, Bijou Camara a další. Milan Tesař z rádia Proglas album zařadil mezi 17 nejlepších desek roku ve svém silvestrovském pořadu, magazín Alterecho je řadí mezi 20 nejlepších alb roku a rovněž na kultmix.cz se dostalo do širších nominací na album roku. V anketě rádia Proglas, do které hlasovalo přes 100 osobností českého hudebního světa, se umístilo mezi nejlepšími 5 deskami loňského roku. Kapela si opět vysloužila několik nominací na nezávislých TAIS Awards.

Naživo v projektu účinkují členové skupiny eggnoise Jaryn Janek, Michael Nosek a Jan Mizler.

----------

Bára Zmeková

"Skladatelka a textařka pohybující se mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a od klavíru byste ji těžko oddělili." 

V roce 2013 vydala za pomoci Ondřeje Ježka a studia Jámor své debutové album Ještě kousek a zahrála si jako vítězka soutěže 1MAN2PLAY na festivalu Colours of Ostrava. Od té doby koncertně navštěvuje různé kluby a festivaly po celé České republice. Také se objevila jako předskokanka na koncertě švýcarské zpěvačky Sophie Hunger v pražské Akropoli. Momentálně pracuje na novém albu, které na podzim pokřtí v Paláci Akropolis.


Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program