Program / Rezervace

Ne 3.6.

Cars and Trains (US), Haco (JP), Gurun Gurun

19:00
[Koncert]

Tři koncerty v jednom. Jen si uši vyčistit a jít. Do Prahy se vrací japonská kouzelnice Haco ve společnosti pardubicko-pražských hračičků Gurun Gurun. K tomu s novým albem elektronicko-folkový projekt Cars & Trains z Portlandu.

Haco je zpěvačka, skladatelka, multiinstrumentalistka a zvuková designérka z japonského Kóbe, proslulá kromě sólové tvorby i jako zakládající členka kapel After Dinnera Hoahio. Právě díky kapele After Dinner a jejímu propojení s Recommended Records, klíčovým labelem hnutí Rock In Opposition, se Haco proslavila i ve světě. První sólové album vydala v roce 1995. Haco si postupně vytvořila unikátní zvuk, ve kterém volně kombinuje postupy elektroakustické hudby, post-punku, avantgardy, ambientu, improvisingu, ale i popu. Nahrávky, na kterých se podílela, vychází na zásadních labelech jako jsou Tzadik nebo Improvised Music from Japan. Haco spolupracovala s takovými esy světové scény, jako jsou Fred Frith, Acid Mothers Temple, David Toop, Zeena Parkins, Otomo Yoshihide, Ikue Mori nebo Sachiko M. V roce 2005 byla její deska Stereo Bugscope 00 oceněna na prestižní Prix Ars Electronica. Haco se věnuje také zvukovým instalacím, přednáší a pořádá workshopy. Pokud jste příznivci Laurie Anderson, Davida Sylviana, Björk nebo třeba Kate Bush, neměli byste si určitě další návštěvu Haco nechat ujít.


Pokud máte rádi zvuk ranných desek labelu Morr, kapely jako Múm, Psapp nebo Tunng, určitě si nenechte ujít koncert Cars & Trains! Portlandský multiinstrumentalista Tom Filepp, který za projektem stojí, označuje svoji hudbu jako electronic-folk toy-instrument live-looping craziness. Přestože většina Fileppových kolegů z labelu Fake Four / Circle Into Square (Astronautalis, Ceschi, Bleubird, Sole, Busdriver) se prosazuje na poli „alternativního hip hopu“ – nebo jak tomu chcete říkat – desky Cars & Trains jsou o něco intimnější a písničkovější. Čeká vás předivo akustických zvuků a jemných elektronických podkladů, silné melodie, glitchové podmazy, nenápadné beaty i lo-fi syrovost.

Gurun Gurun založili na konci roku 2007 bývalí členové pardubických Miou-Miou, kytarista Tomáš Knoflíček a klávesista Jára Tarnovski. V průběhu roku 2008 se ke kapele připojil multiinstrumentalista Federsel. Čtvrtým členem GG se stal v roce 2009 Ondřej Ježek. Pro hudbu Gurun Gurun jsou typické pomalé repetitivní melodie, hypnominimalistická atmosféra, používání konkrétních zvuků a terénních nahrávek. Gurun Gurun kombinují digitálně upravené kytary, analogové oscilátory a gramofony s akustickými nástroji. Koncerty kapely jsou ve velké míře založeny na improvizaci. Gurun Gurun vydali prozatím dvě alba a podíleli se na kompilacích labelů Flau, Futuresequence nebo Ressonus. Věnují se také remixování, skládání hudby pro alternativní divadlo, taneční představení a výtvarné instalace. Kapela koncertovala společně s Timem Heckerem, Boduf Songs, Grails, Trespassers William, Scottem Kellym aj.Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program