Program / Rezervace

Čt 7.6.

Milenky múz: Katka Šarközi

20:00
[Koncert]

Další z řady talkshow v Kaštanu. Ženy-umělkyně ženskýma očima. Zpěvačku, skladatelku i osobitou kytaristku bude zpovídat kulturní teoretička a hudebnice Pavla Jonssonová.

Alternativní písničkářka, kytaristka a zvukařka. Narodila se 22. 12. 1967 ve Zlíně, tenkrát Gottwaldově. Otec byl strojní zámečník, matka ekonomka. Žili v Napajedlích na Moravě. Matka v mládí zpívala ve folklorním souboru Radovan, který vystupoval i v zahraničí. Do tohoto souboru přihlásila i svou dceru. Kromě toho Katka chodila na kytaru do LŠU, ale raději prozkoumávala nástroj sama. Vyhrála Zlínskou Portu 1986 a postupně získávala jméno ve folkových kruzích, například na festivalu Lipnice, Valašský špalíček, Jimramov. Její první kapelou byla v roce 1987 undergroundová Mrtvá dlažba, kde hrál její bratr na basu. V roce 1988 vydala singl se skupinou Někde jinde. Přestěhovala se do Prahy a začala hrát s přáteli Petrem Vizinou (bicí) a Klárou Valentovou (housle), nejdřív na křesťanských festivalech, později v klubech. Od roku 1996 začali vystupovat pod jménem Šarközi a v roce 2000 nahráli desku Naklání se čas. V roce 1999 natočil Vladimír Merta o Katce film Děti okamžiku: Katka Šarközi a spol. Druhou desku Magorie nahrála v roce 2003 s profesionály Alexejem Charvátem, Beatou Hlavenkovou, Jakubem Zítkem, Josefem Štěpánkem, Romanem Víchou a dalšími. Příležitostně vystupovala s různými interprety, včetně improvizací s Ester Kočičkovou. Složila píseň pro dětské album Indies Havěť všelijaká v roce 2005. Vytvořila hudbu k divadelnímu představením Marky Míkové Autobus podle C. S. Lewise a Poutníkova cesta podle Johna Bunyana. Dále natočila v roce 2011 jako členka skupiny Hlinomazův apetit album U Zívalů s fotografem a spisovatelem Igorem Malijevským, se kterým dodnes vystupuje.  

Večer je inspirován sérií rozhovorů pro magazín His Voice

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program