Program / Rezervace

St 10.10.

Dobrý pošťák (režie: Tonislav Hristov, BG/FIN, 82 min.)

20:00
[Filmový klub]

Uprchlíci ze Sýrie rozdělují obyvatele malé vesničky na bulharsko-tureckém pomezí. Jedni se jich bojí, zatímco druzí v nich vidí naději na znovuobnovení skomírající vesnice. A blíží se volby…

Malá bulharská vesnička poblíž hranic s Tureckem čelí cizím vetřelcům už od dob Osmanské říše. Její voliči sestávající z osmatřiceti postarších Bulharů teď stojí před těžkým rozhodnutím. Velká brána, jak se vesnici kvůli její poloze už po staletí přezdívá, se ocitla uprostřed evropské krize. Každou noc se přes ní plíží žadatelé o azyl, kteří zde překračují hranici. Zapomenutá vesnice se stala nejvýznamnějšími tajnými vrátky do Evropy. Místní pošťák má sen. Rozhodne se kandidovat na starostu a vdechnout skomírající vísce život vítáním uprchlíků. Jeho volební protivníci však před nimi chtějí buď zavřít oči, nebo uzavřít hranici – a znovu zde zavést komunismus. Ivan si s pokračující kampaní začne uvědomovat, že ačkoli dobré úmysly nestačí, i na tom nejmenším skutku záleží.

Film na CSFD:

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Vstupné dobrovolné.

Kompletní program