Program / Rezervace

19.10.

The Flamenco Thief (GB), Ivan Palacký & Lukas Simonis (CZ/NL), Jana Kozubková

20:00
[Koncert]

Britského kytaristu, který ojedinělým způsobem experimentuje s tradiční flamencovou kytarou a looperem, doplní zvukově-dobrodružné duo, hrající i na pletací stroj, a křehká písničkářka.

THE FLAMENCO THIEF (GB)

Bylo by chybou si myslet, že Craig Sutton, který si říká The Flamenco Thief, je kytarista, věnující se pouze a jen tradiční flamencové hře. Ve skutečnosti spojuje dost unikátním způsobem bravurní kytarové dovednosti s moderními technologiemi.  Kytaru používá spíš jako perkusivní nástroj, neoslňuje svou vynikající hrou (ačkoli by mohl), ale hledá další cesty, invenčně pracuje s looperem a elektronickými smyčkami. Kromě flamenca tak čerpá i z hiphopu, jazzu nebo cikánského folklóru i swingu, a vše spojuje do celkem unikátní podoby. Tradice i současnost, hledání i energie – to všechno jeho vystoupení slibuje.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=j40C6SrxkXU&t=2s

-----------

IVAN PALACKÝ & LUKAS SIMONIS  (CZ / NL)

Jako duo se potkávají po cca 10 letech. Během jejich rakouského turné v roce 2008 neplánovaně podstoupili dobrodružnou výpravu v divokém okolí horské obce Harrachsthal. Letos v říjnu se pokusí tuto svou zkušenost rekonstruovat hudebními prostředky skrze volnou improvizaci. 

Lukas Simonis je kytarista z Rotterdamu. Je znám také jako organizátor experimentálních hudebních a filmových festivalů v legendárním klubu WORM. Hrál v kapelách Dull Schicksal, Trespassers W, Morzelpronk, AA Kismet (s Bobem Drakem), Liana Flu Winks, VRIL (s Chrisem Cutlerem), Stepmother, Perfect Vacuum, Kruk (s Ninou Hitz a Sato Endo) a Coolhaven.Jako improvizátor spolupracoval s mnoha hudebníky napříč žánry. 

Ivan Palacký je hudebník, architekt a sběratel zvuků. V minulosti byl členem skupiny “Výkřiky břich”, tria „Sledě, živé sledě“ a audiovizuálního dua „Koberce, záclony/Carpets Curtains“ (s Filipem Cenkem). Dnes je entuziastickým členem Pražského improvizačního orchestru, zpěvákem a kytaristou skupiny "Pátí na světě”, členem kvartetu "Messier objects" ( s Klausem Filipem, Andreou Neumann a Toshimaru Nakamurou).. "Píše" zvukový deník ze všech svých cest - sbírá mikroúryvky příběhů, podivných zvuků a různých "akustických chyb".

Při svém setu budou tentokrát Lukas Simonis obsluhovat kytaru a elektroniku, a Ivan Palacký amplifikovaný pletací stroj.  A zajisté to bude všechno, jen ne obyčejný koncert improvizované hudby.

Profil Ivana Palackého: https://artycok.tv/9097/ivan-palacky

------

JANA KOZUBKOVÁ & STANISLAV ABRAHÁM (CZ)

Oproti oběma dalším vystupujícím, je Jana Kozubková, která bude večer otevírat zdánlivě nejobyčejnější písničkářkou. Její poetické skladby na pomezí folku a šansonu však v sobě mají zkušenost své autorky z jevišť alternativních forem divadla, jakési nevšední charisma a  odzbrojující křehkost. Tentokrát si ovšem přizvala jako hosta zvukového i video experimentátora Stanislava Abraháma. Tento audiovizuální performer, zvukový umělec a hudebník, jako zvukový designér a hudebník často účinkuje v kolaborativních projektech z oblasti divadelní tvorby a tance. Jeho specialitou je improvizování s elektronikou, a vytváření soundscapes (zvukových koláží) za použití samplingu zvuku objektů a materiálů denní potřeby v reálném čase.

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program