Program / Rezervace

St 5.12.

Teď, nádech a leť: Písně o slavném narození

20:00
[Divadlo]

Minimalistické divadelní představení u svátečního stolu, kde dávné zpěvy Adventu a Vánoc s poezií Bohuslava Reynka jsou cestou k tomu, co je „za nimi". 

Zpěvy Adventu a Vánoc, moravské, ukrajinské a polské, rozšiřují čas a prostor, spojují blízké a vzdálené, současné a minulé.


Divadelní soubor Teď nádech a leť založili v roce 2010 Karolína Plachá a David Zelinka jako nezávislé neregistrované uskupení.

Inspirací byly od počátku cesty a setkávání s lidmi – s jejich životy, příběhy, zvyky, vírami, písněmi. Divadelní inspirací bylo a zůstává Polsko, setkávání s tamními divadly, a rozmanitostí toho, co všechno může slovo „divadlo“ znamenat.

Inscenace se dotýkají aktuálních a politických témat, ale v centru zájmu zůstává situace lidí stojících mimo politiku, obecně lidská situace člověka, toužícího po naplněném životě. Chceme hovořit především o těch, o kterých se nehovoří v médiích, zajímají nás lidské příběhy, bez ohledu na to, v které části světa, a, v případě konfliktů, na které straně hranic se odehrály. Tyto příběhy zbavené politického kontextu se stávají obecně lidskými situacemi, které mají nadčasovou platnost. Výchozím bodem a jedním z komunikačních prostředků, jak na výpravách, tak později v představeních, jsou tradiční písně.

Představení souboru byla uvedena v Čechách a v Polsku, mimo jiné na festivalech Next Wave v Praze, Miedzynarodowy festiwal sztuki opowiadania ve Varšavě, Wioska teatralna v divadle Wegajty, Watch Docs v Polsku, Divadlo evropských regionů v Hradci Králové, Open Air Program v Hradci Králové, Jiráskův Hronov, v divadlech Venuše ve Švehlovce - Praha, Teatr Osmego Dnia – Poznaň, a jinde).

 

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program