Program / Rezervace

St 19.12.

Milenky múz: Darina Alster

20:00
[Talkshow s hostem]

Ženy-umělkyně ženskýma očima. Výtvarnici, vizuální umělkyni, performerku, organizátorku happeningů a pedagožku bude zpovídat kulturní teoretička a hudebnice Pavla Jonssonová.

Darina Alster se narodila roku 1979. Prožila své dětství v době pádu komunistického režimu v Československu, což významně ovlivňuje její uměleckou tvorbu. Momentálně žije v Praze se svým manželem a dvěma dětmi.

Studovala na Akademii výtvarných umění v Praze od roku 2003 do roku 2007. Nejčastěji se vyjadřuje performancemi a různými happeningy. Mezi její nejčastější témata patří otázka náboženství, dnešního technologického světa a duchovního světa. Své myšlenky realizuje v jednotlivých představeních. Vyslovuje se k tématu času, víry a polarity technokratického a duchovního světa. Narušuje konvenčně vnímané hranice, otevírá nejrůznější tabu a kriticky se vyslovuje ke společnosti. Ve svých performancích překračuje hranice reality, narušuje běžné situace nepochopitelnými iracionálními jevy, čímž podle svých slov nechává promlouvat podvědomí. Ráda také pracuje s archaickými médii, jako je tarot, náboženství nebo pohádky. Typickým rysem jejího uvažování je předkládání víceobsažnosti skrze formální paralely. Typická je pro ni také práce s tělem.

Fotogalerie z realizovaných akcí:

 

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program