Program / Rezervace

18.1.

Šoury Roury, Blondýna

20:00
[Koncert]

Akustický večírek s hospodskou poetikou, šansonem a trochou rocku i folku 

ŠOURY ROURY (dříve ŠVAREDLET) (acoustic frolck)

Srolujte hospodskou poetiku Dejvické nádražky se zbylými hrstmi letošní naděje a vzniklé závitky svažte šesti strunami z kytary, čtyřmi z basy a houslí, a dvaceti z cajonu. To, co projde takto vzniklým drátěným filtrem, jsou trosky veselých a šťastných not. Ty smíchejte s šansonovou náladou, několika deky rockového křiku a litrem folkového pozdního sběru. Výsledkem je lehce poživatelný avšak poněkud zrádný long drink, v jehož důsledku vám může následující ráno pobolívat jedna z mozkových plen.

Kytara: Honza Švácha 
Kontrabas: Jaroslav Redl 
Cajon: Lukáš Let 
Housle: Helena Parisová
Zpěv: Skoro Všichni


BLONDÝNA

Rtěnka, řasenka, boty na podpatku, krásné šaty. Písně jsou “blondpísně” = obvykle na tři akordy. K tomu blondbásně = na tři řádky.

Básnická tvorba blondýny Evy Sukové má často nemravnou nebo alespoň nevýchovnou pointu.

Písně pojednávají o hlubokých osobních prožitcích. Mezi oblíbená témata patří např. slevové letáky, nákupy v supermarketech, hodina aerobiku, dívání se na Disney DVD, antiprotestování, kuriozní přátelé z Blondýnina života (např. brněnský výpravčí) aj.

Blondýna vystupuje druhým rokem. Je finalistkou loňské a letošní pražské Porty, stanula na prknech proslulých destinací jako např. Myšárna v Hronově, hospoda U Datla v Blatné, klub Kocour v Praze, kavárna Anděl v Brně, či Dům dětí a mládeže v Rakovníku.

Jméno Blondýna vzniklo podle toho, že si jiné umělecké jméno protagonistky stejně nikdo nikdy nezapamatoval a v zákulisí o ní kolegové hovořili jako o “té blondýně”.

V současnosti blondpíseň “Milý fanoušku, milá fanynko” hraje Country rádio v pořadu Folkmenu. Předtím zde Blondýna též postoupila v rámci hitparádových příček s písní “Antiprotestsong”.

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program