Program / Rezervace

Ne 29.11.

Horečka Václava Hraběte - Live stream

19:30
[Literární večer]

Scénické čtení novely Horečka od Václava Hraběte - tentokrát v audiovizuálním přenosu

Před dvěma lety jsme ve čtvrtém patře naší Čítárny představili scénické čtení novely Horečka od Václava Hraběte. Tohoto úžasného autora zná většina lidí jako básníka, již méně lidí si s ním spojí tento krátký beletristický útvar, který ale obsahuje veškerou pravdu a nádheru tohoto světa.

Horečka je příběhem mládí a lásky, poetiky, noční Prahy a absolutnosti prožívání nekompromisnosti mladého člověka a jeho ideálů. Je to malá, nenápadná knížka, která ale znázorňuje všechno dobré a hodnotné v našem světě.

Protože naše inscenace měla nadstandartní úspěch, repríza proběhla v našem spřáteleném Punctu a další se uskutečnila minulé léto na festivalu Holostok. Jednoduše řečeno, promlouvání Václava Hraběte skrze Horečku slyšelo v posledních dvou letech mnoho lidí a duší.
A my se domníváme, že tato doba je přímo stvořená proto, abychom si opět připomněli poetiku a rozkoš mládí a Pražských ulic, když to nemůžeme zažít na vlastní kůži.
Horečku vám tedy přineseme až do vašich obýváků.

"...ale já myslím, že to není zbytečný všímat si věcí, který vypadaj jako kus nenapsaný básničky. Rozumíš, všímat si jich všude, i tam, kde tě nikdo za to nepochválí- "Výborně, soudruhu, je vidět, že jste esteticky na výši"- snažit se bejt citlivej, tak jak člověk začne bejt v šestnácti letech. Nevšímat si, že se ti někdo kvůli tomu směje."
- VH, Horečka

Program proběhne jako live stream, veškeré detaily přenosu budou uvedeny u facebookové události: 
https://www.facebook.com/events/665423330841533/

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Program je zdarma.

Kompletní program