Program / Rezervace

So 8.5.

Phil Shoenfelt & Southern Cross

20:00
[Koncert]

Temné a energické rockové romance. Stále v plné síle a v plné sestavě.

Předprodej akce

Phil Shöenfelt učinil první hudební kroky na půdě londýnských klubů. Jeho dobrodružné povaze, hledající stále něco nového však začal být londýnský píseček příliš těsný a Phil se vydal na obhlídku neznámých teritorií za mořem. Nejdříve si to namířil kam jinam, než do New Yorku. Jeho výlet, původně plánovaný na čtrnáct dní se však řízením osudu protáhl na pět let. Na Manhatanu Shöenfelt prožil slavnou postpunkovou vlnu. Založil skupinu Khmer Rouge, hrál na společných vystoupeních s The Fall, Sonic Youth, jamoval s Jimem Jarmuschem...

Před pětadvaceti lety se Shöenfelt usadil v Praze, která mu učarovala svým kulturním kvasem a krásnými ženami. Založil zde kapelu Southern Cross, s níž pravidelně koncertuje v Čechách i v zahraničí. Se skupinou Southern Cross vydal postupně řadová alba. „Blue Highway“, „Dead Flowers For Alice“ a „Ecstatic“. V roce 2004 vychází na německém labelu „Phantasmagoria“ dvojCD „Deep Horizon“ - průřez toho nejlepšího z dosavadní Philovy tvorby a v roce 2010 živé album „Live At The House Of Sin“ které nahrál Phil pouze se svým dlouholetým spoluhráčem Pavlem Cinglem. Jedná se o záznam jejich společných vystoupení. Toto CD bylo v USA oceněno cenou Grindie Award. Ve stejném roce pak vychází i další album "Paranoia.com", a s odstupem následovala koncertní nahrávka "The Bell Ringer" z roku 2015.
Zatím poslední vydané album je Cassandra Lied z loňského ledna.
 

Kromě Southern Cross působí Shoenfelt i v duu s Davidem Babkou a kapelách Dim Locator a Sweet Positive.

Současnou sestavu Southern Cross tvoří kytarista David Babka, baskytarista Pavel Krtouš a bubeník Jaroslav Kvasnička.

 

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Galerie