Program / Rezervace

Čt 19.8.

Rány těla, Hothouse

19:30
[Koncert]

Křest knihy Michala Pařízka „Uprostřed příběhu“ s hudebním doprovodem Ran těla, Hothouse a DJ Saint Francise.

Magazín Full Moon neustává ve svých vydavatelských aktivitách, které se netýkají jen hudebních nahrávek. Kniha Uprostřed příběhu šéfredaktora magazínu Full Moon Michala Pařízka shromažďuje výběr jeho textů, vydaných tamtéž během deseti let jeho existence. Rozhovory, profily, reportáže, recenze i úvodníky tvoří dohromady podivuhodnou koláž, která nabízí nečekaná propojení i souvislosti a hlavně spoustu zaujetí nejen pro hudbu, ale pro umění vůbec.

Pařízkova kniha přináší příběhy Rosalíe, Iggyho Popa, Davida Bowieho, Alice Coltrane, ale také Františka Skály, Katarzie, Josefa Koudelky a mnoha dalších. Minimalistickou, vzdušnou grafikou se na publikaci podepsalo studio Carton Clan, s nímž Full Moon spolupracuje od svého vzniku, doplňují ji fotografie Andrey Petrovičové, která s magazínem rovněž spojila část své umělecké cesty. Kniha Uprostřed příběhu vychází u příležitosti desátého výročí založení magazínu, pod hlavičkou platformy Full Moon Forum.

Křest knihy mělpůvodně proběhnout 23. září 2020...

Rány těla, dekadentní fantomové pražské klubové scény přelomu osmdesátých a devadesátých let, vydali na sklonku roku 2018 nové album s příznačně zvoleným názvem Maybe It’s Fantasy. Jde o teprve druhou nahrávku skupiny založené již v roce 1986, Rány těla ale vždycky jeli svým vlastním tempem a nikdy si nenechali nic diktovat. „Měli jsme vždycky svou představu, jak máme znít a jak se máme prezentovat,“ říká frontman skupiny Hank J. Mancini a dodává: „Pro mě vždycky byla a je důležitá naprostá osobní tvůrčí svoboda bez tlaku z jiných stran a možná i jistá neúcta k autoritám. To se snažím tak nějak dodržovat až do současnosti.” Maybe It’s Fantasy navazuje na původní tvorbu kapely, ale zároveň ji uvádí do zcela nového kontextu a prostředí. Vlivy country, postpunku nebo industriálu jsou stále patrné, ale spolu s mazlivými ozvěnami soulu, trip hopu nebo r’n&'b utvářejí podivuhodný zvukový amalgám, kterému nechybí napětí, energie ani obdivuhodně dotažená estetika a přitažlivost. Večer otevře čerstvá postpunková krev v podobě v Praze usazené skupiny Hothouse, která na konci srpna debutovala povedeným trackem Marlborough, celý večer pak bude svou vytříbenou selekcí rámovat DJ Saint Francis (jinak Vellocet Roll). Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program