Program / Rezervace

24.9.

16. Free Jazz Festival: Günter "Baby" Sommer (D), Joe McPhee / John Edwards / Klaus Kugel ( US/ IRL/ D)

19:00
[Festival]

Přehlídka interpretů nejsvobodnější jazzové odnože se po pauze vrací do Kaštanu. 

Günter "Baby" Sommer patří k mistrovským hudebníkům současného evropského jazzu. Patří do okruhu výjimečných bubeníků, kteří si v rámci celé improvizované hudební scény vytvořili velmi osobitý styl hry. Baby Sommer se narodil v roce 1943 v Drážďanech a studoval na Hochschule für Musik "Carl Maria von Weber". Poté mu působení v nejvýznamnějších jazzových skupinách NDR, jako byly Ernst-Ludwig-Petrowksy-Trio, Zentralquartett a Ulrich Gumpert Workshopband, umožnilo zapojit se do mezinárodního dění. Sommer tak spolupracoval nejen v triu s Wadem Leo Smithem a Peterem Kowaldem, ale zúčastnil se také fascinujících setkání s Peterem Brötzmannem, Fredem van Hovem, Alexanderem von Schlippenbachem, Evanem Parkerem a Cecilem Taylorem. Jeho sólová tvorba mu umožnila intenzivní spolupráci s umělci, jako je Günter Grass. Sommerova diskografie čítá přibližně 100 nahrávek. Jako profesor na Hochschule für Musik v Drážďanech se významně podílel na odborném předávání současného jazzu dalším generacím.

Joe McPhee  / John Edwards  / Klaus Kugel 
I když se hudebníci znají už delší dobu, je to jejich první společné turné. Turné, které začíná v Ženevě jejich světovou koncertní premiérou, povede přes pět zemí, aby vyjádřilo toto setkání generací mezi Joem McPheem na jedné straně a Johnem Edwardsem a Klausem Kugelem na straně druhé, stejně jako setkání afroamerické jazzové tradice Joea McPheeho a evropské jazzové tradice obou mladších instrumentalistů. Z tohoto důvodu bude turné dobrodružstvím nejen pro posluchače, ale i pro hudebníky...

"... (Joe McPhee) je stále jedním z divů této scény. Stále má jeden z nejkrásnějších tónů na planetě, i když sahá po nejzazších hranicích jazzu." mjd 5/02

John Edwards se vždy zabýval širokou škálou hudebních stylů a situací. Je doma v komponované i improvizované hudbě a patří k nejvytíženějším hudebníkům na free jazzové scéně.

Bubeník Klaus Kugel je za bicí soupravou velitelskou silou." - John Barron, Jazzreview.com, USA


-----
Vstupné: 150 Kč na jeden večer, 200 Kč na oba
Předprodej zde  


Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program