Program / Rezervace

Po 15.11.

Psychedelie Komedie

20:30
[Literární večer]

Božská komedie dnešních dnů. Peklo, očistec, ráj? Poezie, video, hudba a performance Nely Bártové a Jany Orlové.

Obě spojuje touha po propojování žánrů a přesvědčení o tom, že Dante napsal vlastně psychedelickou knihu…. Vystoupení je součástí festivalu denpoezie.cz


J
ana Orlová (1986) je básnířka a performerka. V roce 2012 vydala v nakladatelství Pavel Mervart sbírku Čichat oheň s vlastními ilustracemi, v nakladatelství Větrné mlýny pak v roce 2017 druhou sbírku Újedě. V roce 2014 a v roce 2018 byla zahrnuta do sborníku „Nejlepší české básně“ nakladatelství Host. V roce 2019 jí vyšla kniha v rumunštině a ukrajinštině, v roce 2021 v polštině. V roce 2020 vydala anglický ebook v Indii. Její básně byly přeloženy také do hindi, čínštiny, arabštiny, španělštiny, běloruštiny či italštiny. V roce 2017 získala ocenění Objev roku na festivalu Next Wave za to, že „přirozeně a s lehkostí popírá hranice mezi literaturou, výtvarnem a divadlem.“ V roce 2020 získala ocenění Dardanica. Je šéfredaktorkou kulturní rubriky Polipet.cz. Performanci vnímá jako živou poezii, tělo je pro ni pole události. Do její práce se promítá syrově minimalistický ritualistický přístup.

Nela Bártová (*1998) vystudovala Ateliér Sochařství 2 na FaVU VUT v Brně a nyní pokračuje ve studiích na pražské AVU. Působí v opavském spolku Bludný kámen, který se zabývá současným uměním a experimentální hudbou. Tvoří vizuální část audiovizuálního elektronického dua Lowmoe a občasně mixuje kolotočářské tekno, ale také ambientní zvuky. V ostravském nakladatelství Bílý Vigvam jí letos vyšla debutová sbírka Na konci chodby je ráno. Ve svých dílech Bártová zpracovává témata týkající se člověka ve vztahu k přírodě a jeho fungování v současném světě. V průřezu její tvorbou se objevují prvky koláže, které využívá v různorodých formách, především v kombinaci médií, se kterými pracuje.

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Vstupné dobrovolné.

Kompletní program