Program / Rezervace

Čt 20.1.

Klec, Ahmed má hlad

19:30
[Koncert]

Klezmer i Balkán. World music slalom mezi praporky životních radostí.

KLEC:
Skupinu v roce 1997 založil Martin Šmíd, jeho bratr Michal Šmíd, Ondřej Kudyd Tichý. První vystoupení nově založené skupiny se odehrálo v klubu U Rafa na Hanspaulce. Sestava se v průběhu dalších let výrazně měnila. V roce 2001 vydali debutové album 15 písní o lásce s 12 klezmerovými melodiemi (2 instrumentální, 9 s českým textem a jedna v jidiš) a 3 autorskými písněmi v rockovém provedení, v roce 2009 potom druhé album Klezmer všeho druhu. Zatím posledním nahrávacím počinem je album Poslední klezmer z roku 2019. V průběhu více než 20 let od svého založení skupina odehrála přes 300 koncertů
http://klec2.stejnyxichty.cz/


AHMED MÁ HLAD:
Hudební skupina Ahmed má hlad není typickým dítětem své doby. V pochmurné atmosféře přelomu tisíciletí působí jako planoucí pochodeň, která vnáší do společenského a kulturního života české společnosti více světla a tepla. Členové skupiny jsou mladí, krásní lidé a jejich písně již vyléčily nejednoho malomyslného. Na druhou stranu si však Ahmed má hlad nebere servítky a svou hudbou břitce pranýřuje nejrůznější nešvary. Pomocí not a tónů švihají muzikanti bezduché frázisty a upozorňují na nebezpečí lidské hlouposti a malosti. Z Ahmedových textů promlouvá lidová moudrost prověřená staletími. Najdeme v nich satirické alegorie na nespravedlnost osudu, ale i hluboká zamyšlení nad smyslem života a posláním člověka.

Na jaře roku 2002 vydává Ahmed má hlad první desku "Salám a lajka". Na konci roku 2004 vydává Ahmed druhé a dosud poslední CD "Magadan". V posledním desetiletí pak se členové rozutekli do různých občanských i politických aktivit, a pravidelná činnost seskupení ustala, Přesto od té doby formace čas od času zahraje svůj další "poslední koncert". 
http://www.ahmedmahlad.cz/


Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.