Program / Rezervace

21.1.

TGP, Bumbrle & Slezské předměstí

19:30
[Koncert]

Alternativní rock a silné příběhy, nálady country i blues. Nejdůležitější věci života.

TGP:

Kapela vznikla jako klasický večírkový projekt jednoho žižkovského nakladatelství; její repertoár sestával z všemožných coverů, Bobem Dylanem, Nickem Cavem či Markem Laneganem počínaje, Velvet Underground, Pixies či PJ Harvey konče. Ke coverům se ovšem postupně přidala i vlastní tvorba, jež jednak nezapře vliv výše zmíněných, jednak dává vzpomenout na to, že sólový kytarista pochází z hardcoreových a alternativních vod (ex-Bezbolestná, Bonus, Bumbrle), saxofonista hraje mj. se superskupinou Zvíře jménem Podzim a bubenice studuje muzikologii. S proměnou repertoáru a drobnou obměnou sestavy se změnil i název kapely: z The Guilty Pleasures se stali TGP a aktuálně chystají první album.

BUMBRLE & Slezské předměstí:

Bumbrle je Tomáš Pácalt. Hraje na kytaru, zpívá a vytváří písně. Je to kluk z Prahy, Hradce Králové a Kardašovy Řečice. Působil a působí v kapelách La Prosperité, Goodbye Blues, Martin Tvrdý trio, Bezbolestná či TGP. Tento neúnavný dříč a pistolník vystudoval literaturu, hraje velmi dobře fotbal a živí se jako kytarový technik. Bumbrle bylo jméno jeho děda z matčiny strany. Jeho babička Bumbrlová je poslední nositelkou tohoto jména. Bumbrlíček znamená zároveň „malý nenasyta“, což také dává smysl.
Slezské předměstí je kapelní uskupení sympatických hudebníků původem z Hradce Králové – Slezského Předměstí. Jedná se o kamarádství Jana Kašpara, Jakuba Jedlinského, Tomáše Eiba a Tomáše Pácalta. Kapela se spojila, aby naživo zahrála třetí desku od Bumbrle – Písně od Bumbrle, které vydalo vydavatelství Polí5.
Písně jsou entrtejnment na stará témata o životě, lásce a smrti. Je to blues, je to country, je to jakési písničkářství. Bumbrle na desce reflektuje nejdůležitější věci života: je plná něhy, smutku, šalalíka, louče a míče, a měla by rozhodně znít ve všech country rádiích i všech ostatních rádiích.


Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.