Program / Rezervace

Čt 24.2.

hackedepicciotto (D), Sítě (CZ)

20:00
[Koncert]

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto. Minule to stihli těsně před prvním velkým lockdownem,  aktuálně přijíždějí s novým albem The Silver Threshold, které vzrušujícím způsobem referuje o jejich společném vztahu i nejistotě současného pandemického světa.

Předprodej akce

Alexander Hacke a Danielle de Picciotto jsou na cestě již více než patnáct let a nomádský život, který tento pár vede, se s jejich společnou tvorbou prolnul do nebývale výjimečného tvaru. Dvojice spjatá se skupinami Einstürzende Neubauten, Crime & the City Solution nebo The Ministry of Wolves společně tvoří již od začátku nultých let a během té doby spolupracovali s mnoha dalšími umělci (například také se skupinou The Tiger Lillies nebo s Mickem Harveym). Nejprve si navzájem pomáhali se svými sólovými nahrávkami, pak začali tvořit společně, a po vydání několika alb podepsaných Danielle De Picciotto & Alexander Hacke došlo v roce 2017 ke vzniku projektu/dua nazvaného jednoslovně hackedepicciotto. Právě jejich společné nahrávky tvoří naprosto unikátní, do jisté míry deníkovou sérii, již ovlivňují nejen místa a prostředí, v nichž je natáčejí, ale také společenské situace a změny, které Alexander s Danielle během svých cest téměř po celém světě bedlivě sledují.
Lze u toho pozorovat poměrně kontinuální vývoj - zatímco na deskách Menetekel a JOY dvojice spíše meditovala v ambientním oparu, předloňská deska The Current, vzniklá během rezidenčního pobytu v britském Blackpoolu, zní už poměrně energicky. Na novém albu The Silver Threshold se pak více než dříve oba tvůrci obracejí sami k sobě.
 „V zásadě zpíváme o lásce. Nikdy předtím jsme žádnou milostnou píseň nenahráli,“ říká De Picciotto. „Žijeme spolu v naprosté symbióze,“ dodává Hacke. „Danielle a já prožíváme všechno společně a tyto zážitky směřují přímo do našich alb.“ Nečekejme ale podle těchto výpovědí žádné rozněžnělé balady, leč hudbu plnou tenze. Kromě krásy a něhy totiž novinka odráží také nejistoty dnešního pandemií zasaženého světa. Významnou roli hraje i pocit existence uprostřed neznáma, někde, kde hrozí nejistota. „Tato omezení a nutnost přizpůsobit se jim, mi daly pocit určitého potenciálu,“ říká Hacke. "Vlastně to ve mně vyvolalo jakousi zvláštní euforii." 

Roli supportu obstará po delší době ze zimního spánku probuzená dvojice SÍTĚ - tedy Honza Tomáš (Tomáš Palucha, Pustina, Lvmen, The Czech Psychedelic Society Manifesto, Mother, Thema 11...) a Honza Kašpar (Obelisk of Light, Pavilon M2)Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.