Program / Rezervace

Čt 8.12.

Jiří Konvrzek & Petr Dvorský: křest alba

20:00
[Koncert]

Originální písničkář se na mimořádném koncertu zcela výjimečně setká s kontrabasistou Petrem Dvorským, aby se pokusili naživo ukázat náladu ze studia, kde vznikalo nové autorské album SPADLO.

Předprodej akce

Dlouhých sedmnáct let museli čekat fanoušci na nové, v pořadí čtvrté, album nepřehlédnutelného písničkáře Jiřího Konvrzka. Deska s názvem Spadlo, která se bude křtít 8. prosince na koncertě v pražském klubu Kaštan, přináší třináct nových písní. Co to máš, Nejasnosti, On i ona, Čmáral, Psovod, Křoví…

 

Album Spadlo bylo natočeno ve studiu Soundevice na přelomu prosince a ledna 2022. Autora na něm doprovází převážně jazzový kontrabasista Petr Dvorský. Vše ostatní zůstalo při starém: syrové nahrávky, originální pěvecký projev, osobité frázování a texty, které se ničemu nepodobají. Nezařaditelné písně jsou plné absurdního dramatu, dadaistické poezie a připomínají smutné grotesky.

 

Jiří Konvrzek (*1960) sám své začátky vystihl charakteristikou „bez not, bez sluchu, bez rytmického cítění, ALE s VELKÝM nasazením“. Začal hrát v osmdesátých letech po hospodách a chuligánských akcích, vzácněji i po klubech, sám i se skupinou Třetí zuby. V roce 1998 vydal vlastním nákladem CD Narodit se. V roce 2000 oficiálně debutoval sólovým albem Pod Řípem, v roce 2005 vydal album Nevadí ti? V současné době stále vystupuje, většinou pod hlavičkou sdružení Osamělí písničkáři, a svým nenapodobitelným zpěvem a podupáváním po vzoru starých bluesmanů mile šokuje návštěvníky svých koncertů.

 

„Písničky a projev Jiřího Konvrzka patří k tomu nejzábavnějšímu, co se dá na naší scéně potkat. Jeho rafinovaně vystavěné komické kreace jsou místy namíchané s různými chutěmi smutků a existenciálních nejistot, Jiří si s nimi dokáže dlouho na pódiu pohrávat a přítomní slzí smíchy. S nadsázkou a rád říkám, že je to Mr. Bean české písňové scény, ale nejde tu o žádnou kopii, Jiří Konvrzek je skutečný a nenapodobitelný originál...,“ konstatoval Jan Burian. A Jiří Černý na vlnách Českého rozhlasu 2 na adresu Jiřího Konvrzka podotkl: „Samorost Konvrzek patří k nejlepším originálům české hudební scény posledního desetiletí.“

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení a POUZE v den konání. Předchozí dny lze zakoupit vstupenku pouze v předprodeji.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Kompletní program