Program / Rezervace

Po 6.11.

Zdeněk Dudek – Peklo: obrazy

18:00
[Vernisáž výstavy]

Výstava obrazů Zdeňka Dudka, nazvaná příznačně Peklo, shrnuje tvorbu reagující na srpnové události roku 1968 a zachycující autorovy pocity, které tehdy prožívala většina národa.

Zdeněk Dudek absolvoval  AVU v Praze v roce 1966 v atelieru malby. Spolupracoval s architektem Prof. Paderlíkem. V lednu roku 68 navrhl a realizoval betonovou plastiku - relief s mozaikou pro prostor před hotelem Alessandria v Hradci Králové. V létě téhož roku - 15. srpna dokončil druhou betonovou plastiku s reliefem a mozaikou v prostranství před hotelem Skalní Město v Prachovských skalách u Jičína. Za týden po předání této plastiky, dne 21. srpna toho roku, vtrhly na naše území ruské tanky.
Sám autor říká: "Obrazy zachycují onu depresi a vznikl cyklus s názvem Peklo. Skoro všichni přátelé a spolužáci z AVU odešli do zahraničí. Řešil jsem onu depresi cvičením hathajogy pod vedením učitelů jogy v Praze na Klárově. Výsledek onoho procesu získávání nadhledu a stability ukazují další obrazy."

Program

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.
V případě, že se rozhodnete rezervovaných vstupenek nevyužít, budeme rádi když nám to včas sdělíte a to na e-mail: kastan@kastan.cz nebo tel: 233 353 020.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Program je zdarma.

Kompletní program