Program / Rezervace

Čt 11.1.

Emozpěv a Baset+

20:00
[Koncert]

Porce melancholického písničkářství.

baset+
Jan Baset Střítežský je znám jako přední český kameraman. Má na kontě několik oceňovaných celovečerních filmů (Alois Nebel, Fairplay, Křižáček, seriál Kancelář Blaník atd.), nicméně je již léta spojen také s hudební scénou a stojí za výraznými videoklipy skupin jako Priessnitz, Umakart, The Prostitues, Esazlesa, J.A.R., EOST, OTK, Johannes Benz, Toxique, atd. Nyní jako hudebník přichází se svým debutovým albem pod pseudonymem baset+.
Debutové album se nahrávalo v “Tajným studiu”, na průmyslové periferii Ústí nad Labem pod dohledem producenta Martina Přikryla (The Prostitutes) a zvukaře Jana Brambůrka (ex-Houpací koně), s kapelou poskládanou z výrazných osobností naší nezávislé scény, jako jsou klávesista Albert Romanutti (Katarzia, Bert & Friends), bubeník David Landštof (Wabi a Ďáblovo stádo, Slza), basista a violoncellista Martek Drahoňovský (emozpěv), Jan Vegy Táborský (Wild Tides, The Prostitues) a kytarista A.m. Almela (Kafka band, Ille). Výsledkem je deset autorských skladeb v původně folkově písničkářském duchu, které díky netradiční muzikantské sestavě získaly nový zvuk a jako celek překvapují.
Album vyšlo na podzim roku 2017 na domácím labelu Tranzistor, na dvanáctipalcovém LP a digitálně v distribuci firmy Supraphon. 

Odkazy:
https://www.facebook.com/basetplus/

Klip:
baset+ 108 slov https://youtu.be/Emh3WcizzR8
Za videoklipem k písni 108 slov stojí Basetův přítel, režisér a dokumentarista Jan Foukal, který je také znám jako písničkář Johannes Benz. O kameru se postaral Simon Todorov a o střih Lucie Navrátilová.

Napsali o kapele:
RECENZE Headliner.cz - Marcel Kříž : https://www.facebook.com/basetplus/posts/2113704125568720
ROZHOVOR pro Fullmoonzine.cz : http://www.fullmoonzine.cz/clanky/baset-omezeni-nam-dava-styl
ČLÁNEK art.iHned.cz : https://art.ihned.cz/hudba/c1-65971110-jan-baset-stritezsky-album-hudba-cafe-v-lese-krest


emozpěv
emozpěv je dvojice ozbrojená akustickou kytarou a baskytarou. Základy mají kdesi v české písničce, ale nečekejte kotlík ani halekání u ohně. Naopak, připravte se na syrový indie folk s melancholickým nádechem nejen v textech, ale i v celkovém provedení. To dělá z emozpěvu jednu z nejnápaditějších akustických kapel, které lze v Čechách potkat.
Na podzim roku 2016 vydali svou druhou desku pod producentským dohledem Borise Carloffa, který doplnil jejich výraz o éterické zvukové plochy a dal tak ještě lépe vyniknout atmosféře písní. Směs devíti skladeb vychází pod názvem Hebké bolesti a je to deska plná nečekaných zvratů, strastí, lásky, smutku i radosti, stejně jako život jejích autorů. A přesně to emozpěv předvádí i na svých koncertech, které nyní hrají v rozšířené sestavě s kytaristou Daliborem Hrubešem (Divnotaj), klávesistou Matějem Portešem (Matt) a bubeníkem Davidem Landštofem (Radůza, Wabi & Ďáblovo stádo, Slza).
Ondřej Vratislav Vyšehradský a Martin Drahoňovský spolu vytváří nebývalou hudební energii, ačkoliv jsou částečně povahové protiklady. Úspěch jejich snažení se projevil již u singlu Svár z debutové desky (2014), který se umístil v hitparádě Velká sedma Radia 1 na první příčce v celoročním hodnocení za rok 2014. A singl Po noži z druhé desky Hebké bolesti se rovněž v roce 2016 probojoval mezi 50 nejúspěšnějších písní ve stejné hitparádě. 
Album Hebké bolesti vyšlo na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

Odkazy:
http://emozpev.cz/ (web kapely)
http://facebook.com/emozpev 
http://twitter.com/emozpev

Klipy:
emozpěv - Hebké Bolesti /2017/ - https://youtu.be/jjxhbn1ncIk
emozpěv - Po noži /2016/ - https://youtu.be/g9gwWdxQr6Q
emozpěv - Svár /2014/ - https://youtu.be/Vga5NgKqDBQ
emozpěv - Příčina /2014/ - https://youtu.be/uNF2FW75oxc

Živé záznamy:
emozpěv - Chmýří /2017/ - https://youtu.be/NXkNPs9zrtc
emozpěv - Jako bejk /2014/ - https://youtu.be/BJVISInbZqc
emozpěv - Schází /2014/ - https://youtu.be/ea8JSXe3qrU

Napsali o nás:
RECENZE Magazín Uni - Milan Tesař: http://magazinuni.cz/hudba/emozpev-hebke-bolesti/
ROZHOVOR pro Frontman.cz: http://frontman.cz/emozpev-zakladem-je-chapava-partnerka
ČLÁNEK Headliner.cz - Šárka Hellerová: http://casopis.headliner.cz/2016-12/emozpev
Další odkazy na články, recenze a rozhovory najdete na http://emozpev.cz/napsali-o-nas/

Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program