Program / Rezervace

So 13.1.

B4 a Sousedi

20:00
[Koncert]

Krautrockoví hledači a experimentální duo

B4 - projekt improvizované hudby B4 vznikl v roce 1998.  Hudební výboje B4 sahaly od ambientu, urban ethna, dubu, post rocku až po trip hop a jazz.

B4 po roce 2008 jsou jakýmsi power triem, hrající divokou směs krautrocku, noise a psychedelie.Vše je bohatě obaleno do vesmírných efektů a elektronického chrčení. Polyrytmy a disharmonie jsou tu také oblíbeným kořením. Hudba projektu se muže pohybovat od meditativního minimalismu po noisový nářez. B4 hraje na české poměry neobvyklou hudbu, kterou vždy svým zájmem dotvářejí samotní její posluchači.


V obsazení skupiny jsou bicí, analogové klávesové nástroje, baskytara a mixážní pult.B4 vystupují také s hostujícím baskytaristou a pak se v setupu navíc objeví chrchlající a syčící noisová kytara.
Od roku 2009 se členové skupiny rozhodli používat výhradně historické nástroje a analogovou elektroniku.

Jako svou inspiraci uvádí B4 české tvůrce Petra a Pavla Ormovy,Steve Reiche,projekt Medeski,Martin and Wood, Einstuerzende Neubauten a zejména pak dvě skladby projektu Money Mark “Information contraband” a “Push the button”.


http://b4.3px.cz

S
ousedi

Dvojice obsluhuje střídavě kytary, violoncello a elektroniku, bez zajímavosti není, že Karel má za sebou minulost člena svého času celkem populárních skupin SM Lomoz resp. Posmrtné zkušenosti, zatímco Martin je zas k nalezení ve formaci Akline. Duo produkuje přemýšlivou, instrumentální hudbu, elektronicky vrstvenou z akustických zvuků. Vyhýbá se tradičním písničkovým strukturám, hodně se soustřeďuje na nálady a celkové vyznění. Není divu, že si s nimi už zajamoval i respektovaný bubeník Miloš Dvořáček. Přístup obou zúčastněných připomíná výtvarníka, který se nevyhýbá momentu náhody, ale zároveň cílevědomě skládá obraz se zcela zjevně předem daným úmyslem. Znějí jako soundtrack k hodně psychedelickému filmu. Relativně často koncertují, vedle vernisáží už třeba i doprovázeli němý film  a objevili se tak i na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

http://bandzone.cz/sousedi?at=info


Možnost rezervace:

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu, nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přecházejí automaticky do prodeje - není tudíž potřeba je třeba telefonicky rušit.
V případě vyčerpání rezervací je nejsnazší způsob přijít v den představení včas. Nebo využít předprodej. 

Rezervace byly vyčerpány, využijte prosím možnost zakoupení vstupenek na místě nebo v předprodeji.

Kompletní program