Program / Rezervace

21.4.

Vrstvy Festivalu Alternativa – Monkey Plot (NO), Moon Relay (NO)

20:00
[Koncert]

Oba projekty patří k tomu nejzajímavějšímu na současné norské alternativní scéně, která čerpá z místního silného improvizačního podhoubí. Nejrůznější žánry budou v rámci večera dekonstruovány a přetaveny v něco bytostně nového a neopakovatelného.

AVA ve spolupráci s festivalem Alternativa zve na jedinečný koncert dvou norských uskupení. 

MOON RELAY (NO)

Moon Relay je instrumentální rockový kvartet, který tvoří hudbu nabádající k rituálnímu tanci, uctívajíc přitom hlučné kytarové party a krautrockové beaty. Jejich tvorba zcela přirozeně snoubí repetitivní elektronické rytmy s rozvláčnými kytarovými akordy, které byste mohli slyšet přes dveře zkušeben Sonic Youth či Fugazi. Jejich nejnovější deska Full Stop Etc vyšla loni na norském labelu Hubro. Kapela sama popisuje svou desku jako koláž různorodých žánrů, stylů a hudebních barev, kde však všechny kousky hudební mozaiky mají své pevné místo.
https://www.youtube.com/watch?v=fx2JmnUM1C4
https://soundcloud.com/moon-relay
https://www.facebook.com/moonrelayband

MONKEY PLOT (NO)

Stálice norské improvizační scény, která své intimní volně improvizační plochy tvoří již od roku 2009. V roce 2016 Monkey Plot vydali na labelu Hubro svou zatím poslední desku s názvem Here I Sit, Knowing All of This, kde se jim jako už tolikrát předtím zdárně daří skloubit divočejší free jazzové motivy s líbivějšími hudebními momenty. Nicméně zároveň na tomto albu prodělali zásadní nástrojové obrození a místo kontrabasu a jemné akustické kytary se do popředí dere kytara a baskytara elektrická. Díky této změně se jejich skladby transformovaly od rozvleklejších ploch do sevřenějších kompozic, kde vyniká především výrazná rytmická sehranost celé kapely.
https://www.youtube.com/watch?v=LuPwVRIewNY
http://phonofile.link/here-i-sit-knowing-all-of-this
https://www.youtube.com/watch?v=c1ao0HfjPNc

www.facebook.com/festival.alternativa
 

Program

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.
V případě, že se rozhodnete rezervovaných vstupenek nevyužít, budeme rádi když nám to včas sdělíte a to na e-mail: kastan@kastan.cz nebo tel: 233 353 020.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Rezervace vstupenek na tuto akci je již bohužel ukončena.

Kompletní program