Program / Rezervace

So 24.6.

12. Free Jazz Festival - Free Jazz Trio Olomouc (CZ), Vorwarts/Ruckwarts (DE)

19:00
[Festival]

FREE JAZZ TRIO OLOMOUC
Počátek FJT souvisí s nástupem na vojnu olomouckého pianisty Emila Viklického 1.7.1971. S odchodem E.Viklického defakto zanikla skupina moderního jazzu „Jazz Q.E.V.“, kde dále účinkovali baryton a alt saxofonista Milan Opravil, kontrabasista Josef Černý a bubeník Antonín Náplava. Zbylí hudebníci tehdy dokonce řešili dilema zda opustit jazzová pódia nebo učinit zvrat a postavit zbylé trio na jiné bázi a pokusit se hrát free jazz, který vzbuzuje u mnoha posluchačů hrůzu a nedorozumění. V průběhu roku 1972 se skupina přejmenovala na Free Jazz Trio. Zaměření nového tria na free jazz hudebníkům zcela vyhovovalo což vedlo k tomu, že se skupina úspěšně etablovala na naší jazzové scéně a to i v konkurenci profesionálních jazzových souborů. Skupina v různých obměnách existuje již 45 let!!!!!  FJT vystoupilo již na 7. Free Jazz Festivalu v roce 2012. V součastnosti vystupuje v sestavě   Josef Bláha – saxofony, klarinet, housle  Petr Večeřa – perkuse a bicí, Luděk Záruba – basová kytara a  Petr Löffler – baryton saxofon 

VORWÄRTS-RÜCKWÄRTS  
Typické pro toto jazzové trio je okamžitá komunikace komorního charakteru usměrňovaná převážně melodií, dynamikou a soundem. Každý ze tří účastníků je kapelníkem, skladatelem a sólistou. Chtějí docílit, aby každá skladba byla originál šitý na míru jak celé skupině, tak jednotlivým členům. Kombinací violoncello, trombon a kontrabas, spolu se speciálními improvizačními schopnostmi, tvoří tito hudebníci velice hřejivý a atmosférický sound, kterým docilují pozoruhodného účinku.

Do poznámky prosím uveďte o jaký druh vstupenky máte zájem.

www.jmw.cz

Program

Rezervované vstupenky lze vyzvednout pouze v Kaštanu v den aktuálního pořadu,
nejpozději 30 minut před začátkem představení.
Rezervace, které nebudou v této době vyzvednuty, přechází do prodeje.
V případě, že se rozhodnete rezervovaných vstupenek nevyužít, budeme rádi když nám to včas sdělíte a to na e-mail: kastan@kastan.cz nebo tel: 233 353 020.


Členové sdružení Unijazz mají po předložení klubové karty 30% slevu na všechny pořady.
Na filmové projekce návštěvníci nad 65 let vstup zdarma.


Rezervace vstupenek na tuto akci je již bohužel ukončena.

Kompletní program